Co po Rodzinie na Swoim?

Chcąc zakupić mieszkanie w tym lokal z kategorii mieszkania Bydgoszcz na kredyt w ramach programu Rodzina Na Swoim można to uczynić tylko do końca bieżącego roku. Jest to jedyne wsparcie ze strony Państwa w nabyciu własnego mieszkania przez młodych Polaków. Czy rząd wysłucha coraz częstrzych apeli o to by wprowadzić nowe programy dla młodych.
Związek Firm Doradztwa Finansowego wprost kieruje swoje obawy dotyczące sytuacji młodych po wygaśnięciu programu RNS. Związek podkreśla jak niełatwy start w dorosłe życie mają obecnie młodzi ludzie, jak ciężko uzyskać kredyt mieszkaniowy i jak w tym zakresie pomocny jest kredyt z dopłatami do odsetek. Podkreślają pozytywny wpływ na rynek kredytów i rynek mieszkaniowy, jednocześnie prorokując pogorszenie sytuacji na rynku bez podobnego programu pomocowego.
Prezes ZFDF, Andrzej Oślizło przekonuje: Wydaje się, że obecnie nie stać Polski na rezygnację z pomocy dla kupujących pierwsze mieszkanie. Szczególnie w sytuacji, gdy znacząco ograniczony został dostęp do kredytów hipotecznych w walutach obcych, które były naturalna alternatywą dla takich programów. Długotrwałe problemy ze znalezieniem stałej pracy to późniejsze usamodzielnienie się i założenie rodziny. Co za tym idzie, późniejsze doczekanie się potomstwa, jeśli w ogóle, i mniejszy przyrost naturalny. Rząd powinien przygotować nowy program, który zastąpi „Rodzinę na swoim”. Inna możliwość to przedłużenie na kolejne lata obecnego rozwiązania.
 Treści zawarte w powyższej witrynie mają wyłącznie charakter informacyjny.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Makowski Nieruchomości 2007-2023.